HiMountain w Galerii Piastów został otwarty 18 grudnia 2010 roku.

Sieć HiMountain oferuje produkty własne, ale swoim klientom proponuje także asortyment sportowy i outdoor takich firm jak: VauDe, Garmont, Edelrid, Petzl, Climbing Technology. W ofercie salonu można znaleźć ubrania i sprzęt do turystyki górskiej, wspinaczki, narciarstwa, snowboardu, żeglarstwa i skitouringu.

W Galerii Piastów, projekcie spółki deweloperskiej Rank Progress SA, znajduje się około 100 sklepów z segmentu moda i styl. Obiekt dysponuje powierzchnią 35 tys. mkw. Na trzech poziomach zlokalizowane są salony z ubraniami, butami i markową biżuterią, punkty usługowe, restauracje i kawiarnie. Operatorem spożywczym jest Piotr i Paweł, a kinowym Helios.

Rank Progress zarządza obecnie dwiema własnymi centrami handlowymi: Galerią Piastów w Legnicy (35 tys. mkw.) i Galerią Twierdza Kłodzko w Kłodzku (21 tys. mkw.). Obecnie legnicka spółka jest w trakcie rozbudowy centrum w Kłodzku o kolejne 10,5 tys. mkw. powierzchni handlowej, buduje Galerię Tęcza w Kaliszu (34 tys. mkw.), Pasaż Grodzki w Jeleniej Górze (10,5 tys. mkw.) oraz finalizuje przygotowania do realizacji centrum handlowego w Świdnicy – Galerii Świdnickiej.