– Technika jaką stosujemy w naszych najnowszych produktach, charakteryzuje się możliwością dopasowania parametrów lampy, wedle życzenia klientów. Blaty szkła możemy produkować w różnych rozmiarach jak i kształtach. Jest to szczególnie ważne, przy doborze oświetlenia pod duże inwestycje, takie jak hotele czy lokale handlowe – kloszem lampy może być np. logo danej firmy lub obraz kojarzący się z daną marką – mówi Christian Ortlieb, właściciel Spot Light.

Laminowanie szkła w tym przypadku polega na powierzchniowym nakładaniu wydruku danego zdjęcia bądź grafiki na podgrzany blat szkła, który tworzy zarazem klosz lampy. Pod wpływem temperatury szkła, oba elementy łączą się w jedną całość. Daje to efekt bezpośredniego odlania zdjęcia na szkle. Producent nie chce zdradzać szczegółowej procedury.

W większości modeli lamp, zostały zastosowane źródła światła Power LED 3W. Dzięki temu lampy są energooszczędne i charakteryzują się dłuższym okresem pracy od standardowych źródeł światła.

– Są to innowacyjne produkty, gdzie nadruki graficzne na kloszach posiadają wysoką jakość. Dzięki temu, nawet niewłączona lampa zdobi pomieszczenie niczym obraz na ścianie. Od momentu wprowadzenia towarów do sprzedaży w sieciach marketów budowlanych, odnotowaliśmy znaczny wzrost również wśród klientów indywidualnych – dodaje Christian Ortlieb.