W trakcie konferencji prasowej, mecenas Jerzy Borcz reprezentujący pierwszego właściciela Millenium Hall Bogdana Pawłowskiego, który zajmował się pozyskiwaniem nieruchomości pod inwestycję, przedstawił dokumenty wyjaśniające sprawę działki 1060.

– Radczyni prawna reprezentująca interesy Ryszarda Podkulskiego "podkupiła" udział 2/100 części
w jednej z działek, nie zważając, że prawo jej nabycia przysługiwało Bogdanowi Pawłowskiemu, który w roku 2006 zawarł umowę przedwstępną ze spadkobiercami poprzedniej współwłaścicielki. Cena zakupu została przez Bogdana Pawłowskiego w całości zapłacona, a jego roszczenie o przeniesienie własności udziału zostało ujawnione w księdze wieczystej – przekonywał Jerzy Borycz.

– W tej sytuacji osoba, która kupiła ten udział ewidentnie działała w złej wierze i według litery prawa jest zobowiązana przenieść go na Bogdana Pawłowskiego, który wystąpił 27 grudnia do sądu
o przysądzenie na jego rzecz spornego udziału w nieruchomości. W świetle prawa jego żądanie jest oczywiście uzasadnione i liczę na to, iż sąd niedługo to potwierdzi – dodał mecenas Borcz.

Przypomnijmy, że pod koniec grudnia pojawił się zarzuty, iż centrum handlowe Millenium Hall powstaje na gruntach z nieuregulowaną własnością. Chodzi dokładnie o działkę o powierzchni ponad 1,5 tys. mkw., a której właścicielami i spadkobiercami są 22 osoby. Pojawił się zarzut pod adresem władz miasta, że wydały one pozwolenie na inwestycje bez ich zgody.