– Grycan pojawia się u nas w odpowiednim momencie, w którym finiszują prace przy strefie restauracyjnej. To w oczywisty sposób sprzyja koniunkturze. Cieszy nas pojawienie się w gronie najemców Forum rynkowego lidera w swoim segmencie – tłumaczy Agnieszka Mielcarz, dyrektor CH Forum.

Urządzona w stylu łączącym klasykę z nowoczesnością kawiarnia-lodziarnia serwować będzie lodowe desery w rozmaitych kombinacjach, tradycyjne i sorbetowe lody na gałki w ponad 60 smakach, a także lody na wynos. Oprócz tego kawy smakowe, soki i koktajle ze świeżych owoców oraz wykonywane ręcznie rurki z bitą śmietaną.

– Powierzchnia i lokalizacja to istotne zalety powstającej lodziarni. Lokujemy ją w centrum handlowym Forum, mając na uwadze jego położenie na mapie miasta i regionu, jak też położenie samego punktu – tuż przy wejściu głównym do centrum. Z kolei duża powierzchnia lodziarni stwarza nam doskonałe możliwości aranżacyjne – mówi Zbigniew Grycan, właściciel firmy Grycan.

Historia lodów Grycan rozpoczęła się przed wojną na Kresach Wschodnich, skąd przybyli założyciele firmy. W 1946 roku rodzina Grycanów otworzyła swoją pierwszą powojenną lodziarnię – Lody Miś. Na 2011 rok firma zaplanowała zwiększenie liczby swoich lodziarni do ponad stu.