Wartość przychodów ze sprzedaży w Grupie Kapitałowej LPP zrealizowanych w 2010 roku sięgnęła 2.068 mln zł, tj. o 3 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2009 roku.

– Na wartość przychodów zrealizowanych w grudniu 2010 roku miał wpływ jednorazowy czynnik w postaci sprzedaży całości zapasów magazynowych towarów marek Esotiq i Henderson o wartości 16 mln zł do podmiotu zewnętrznego, który będzie kontynuował handel towarami ww. marek w przyszłości. Bez uwzględniania tej transakcji sprzedaż w grudniu 2010 była wyższa o ponad 10 proc. od sprzedaży zrealizowanej w grudniu 2009 roku, zaś marża brutto na sprzedaży wyniosła ok. 61 proc. – informuje spółka w komunikacie.

LPP SA jest polską firmą, która zajmuje się projektowaniem i dystrybucją odzieży, a także obuwia (między innymi w salonach sieci Reserved). Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2001 roku. Jest właścicielem sześciu marek: Reserved, Cropp, House, Mohito i PromoStar. Główna siedziba spółki mieści się w Gdańsku, gdzie znajduje się również zaplecze projektowe dla marek Reserved, Cropp. Firma LPP SA posiada również swój oddział w Krakowie, gdzie znajduje się zaplecze projektowe dla marek House i Mohito.

Spółka LPP sprzedaje swoje produkty głównie w rejonie środkowej i wschodniej Europy (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Rosja, Rumunia oraz Bułgaria). Niedawno do grupy krajów dołączyły również Niemcy i Białoruś.