Błażej Patryn, rzecznik sieci Piotr i Paweł, nie podał konkretnych powodów zamknięcia sklepu w centrum handlowym Ramzes. – Z końcem stycznia kończy się umowa o wynajem lokalu. Decyzją naszej firmy i właściciela galerii umowa nie zostanie przedłużona. W lutym market przestaje istnieć w tym miejscu. To na pewno nie jest skutek naszego sukcesu czy niepowodzenia handlowego. Powodów jest bardzo dużo. – wyjaśnia Patryn. Firma nie szuka na razie nowej lokalizacji w Zielonej Górze, ale jej rzecznik podkreśla, że miasto ma potencjał na dwa sklepy tej sieci.

W Zielonej Górze do tej pory funkcjonowały dwa markety poznańskiej sieci delikatesów Piotr i Paweł. Obecnie pozostał tylko jeden, który działa w hipermarkecie Castorama.

W minionym roku zostało otwartych szesnaście supermarketów delikatesowych z szyldem Piotr i Paweł, w takich miastach jak na przykład: Białystok, Poznań, Gdańsk, Opole, Legnica, Koszalin czy Radom.
Oprócz prowadzenia sklepów Piotr i Paweł rozwija sprzedaż przez internet.

Pierwszy sklep marki Piotr i Paweł powstał w 1990 roku w Poznaniu. Rok później powstał pierwszy supermarket pod tym szyldem. Obecnie sieć posiada 76 sklepów w 45 miastach na terenie całej Polski.