KFC została założona w 1952 roku, a na polskim rynku sieć obecna jest już 17 lat. Marka dostępna jest w 109 krajach na całym świecie, obsługując ponad 12 mln klientów dziennie.

Oferta gastronomiczna w kompleksie Turawa Park będzie szersza. Aby sprostać gustom wszystkich odwiedzających, Turawa Park zaoferuje także rodzime specjały – w polskiej restauracji z jedzeniem na wagę oraz bardzo popularny w naszym kraju turecki kebab. – Wszystko to w przyjaznej dla klientów parku atmosferze. Place zabaw dla najmłodszych oraz różnego rodzaju udogodnienia dla rodziców z dziećmi sprawią, że Turawa Park stanie się idealnym miejscem na niedzielne rodzinne eskapady – czytamy w komunikacie Helical Poland.

Projekt Turawa Park, finansowany przez Standard Life Investments jest obecnie na etapie prac wykończeniowych. Otwarcie planowane jest na marzec 2011 roku. Całkowita powierzchnia to ok. 40 tys. mkw. Inwestycja powstaje na terenie gminy Turawa, tuż koło północnej obwodnicy Opola. Na terenie obiektu znajdzie się ok. 80 sklepów, restauracji oraz punktów usługowych. Kluczowi najemcy to m.in.: Carrefour, Praktiker, Super-Pharm, Rossmann, Sephora i CCC.

Dodatkowo, inwestor sfinansował budowę połączenia z obwodnicą, które umożliwi szybkie i sprawne dotarcie do Centrum Opola.

Całkowita wartość inwestycji jest szacowana na około 75 milionów euro.