Za podarowany datek, jak co roku, wolontariusze WOŚP wręczać będą charakterystyczne już czerwone serduszko – symbol dobroci.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to już tradycja. Pierwsza zbiórka pieniędzy odbyła się w 1993 roku. Rokrocznie organizowany finał łączy ludzi o wielkich sercach i wielbicieli muzyki. Dzięki datkom zebranym podczas finałów Fundacja ratuje życie dzieci wyposażając publiczne szpitale dziecięce w wysoce specjalistyczny, nowoczesny sprzęt medyczny. Fundacja WOŚP wyposaża oddziały kardiochirurgiczne, neonatologiczne, onkologiczne, nefrologiczne, a także oddziały dzieci młodszych i intensywnej terapii.

W Tarnowie i rejonie tarnowskim pieniądze zbierać będzie 850 wolontariuszy działających w sztabie przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika i sztabie przy Pałacu Młodzieży. W tym dniu odbędzie się wiele imprez towarzyszących m.in. VI Koncert Plenerowy na ulicy Brodzińskiego, Motoorkiestra na Targowicy, Żurek z RDN .

Centrum Handlowe Gemini Park Tarnów jest usytuowane w północnej części Tarnowa. W obiekcie o łącznej powierzchni ok. 80 tys. mkw. znajduje się blisko 70 salonów sprzedaży oraz punktów gastronomicznych i usługowych. Do największych najemców Galerii należą wielkopowierzchniowe markety: Tesco, Castorama oraz Media Markt. Inwestorem i deweloperem projektu jest Gemini Holdings, z siedzibą w Krakowie – spółka specjalizująca się w realizacji obiektów komercyjnych. Firmą zarządzającą obiektem jest GREM – Gemini Real Estate Management Sp. z o.o. Oprócz Gemini Park Tarnów spółka Gemini Holdings jest właścicielem Centrum Handlowo-Rozrywkowego Gemini Park w Bielsku-Białej, oddanego do użytku w maju 2009 roku. W planach Gemini Holdings jest budowa kolejnego obiektu handlowego w Tychach.