Wzór przekazanych przez Komfort na rzecz charytatywnej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dwóch dywanów nawiązuje do grafiki i hasła tegorocznego finału imprezy „Warto dobrze się nakręcić”.
Dywany mają wymiar 2×2 metry i zostały utkane ręcznie ze 100-procentowej wełny. Jak zapewnia strona darczyńcy, dywany sprawdzą się zarówno w domu, jak i w biurze.

– Poprzez przekazanie dywanów do licytacji na aukcjach WOŚP chcemy wesprzeć działanie fundacji Jurka Owsiaka. Mamy nadzieję, że te dwa dywany znajdą nabywców i osiągną wysoką kwotę, która zasili konto Orkiestry, grającej w tym roku na rzecz urologii i nefrologii dziecięcej – mówi Anna Heimberger dyrektor ds. marketingu, Sklepy Komfort SA.

Firma Sklepy Komfort SA powstała w 1992 roku w Szczecinie i w ciągu 18 lat działalności stała się nowoczesną siecią handlową, liczącą ponad 140 sklepów zlokalizowanych na terenie całego kraju. W kwietniu 2007 roku sieć przeszła na własność funduszu Polish Enterprise Fund VI zarządzanego przez Enterprise Investors, zaś w sierpniu 2007 roku przejęła od duńskiego koncernu Taeppeland Holding, jednego ze swych największych rywali rynkowych, sieć sklepów Topwert Świat Dywanów.

W 2010 roku spółka przeniosła do Łodzi centralę firmy.