Nowe lokale zajmą powierzchnię 800 mkw.

– W okresie dekoniunktury deweloperzy wstrzymali część inwestycji ze względu na ograniczenia w dostępie do finansowania. Warto jednak zwrócić uwagę, że uważnie przygotowane projekty, z dobrym planem komercjalizacji i bogatą ofertą nie tylko handlową, ale i rozrywkową, realizowane w lokalizacjach z dużym potencjałem handlowym, mogą liczyć na przychylność banków – informuje Eli Mazor, dyrektor zarządzający Plaza Centers (Poland).

W toruńskiej Plazie na 40 tysiącach mkw. powierzchni handlowej pod wynajem znajdzie się 140 sklepów, restauracje, kawiarnie, ośmiosalowy multipleks Cinema City oraz centrum rozrywki Fantasy Park. Otwarcie centrum jest planowane pod koniec 2011 roku.

W 2010 roku deweloper oddał do użytku dwa centra handlowe: w Suwałkach i Zgorzelcu oraz rozpoczął realizację trzeciego – w Toruniu.

Plaza obecna jest na polskim rynku od 2000 roku, kiedy to uruchomiła swoją pierwszą galerię handlową w Warszawie – Sadyba Best Mall. Kolejne sześć centrów powstało w takich miastach jak np.: Kraków, Poznań, Ruda Śląska, Lublin, Rybnik i Sosnowiec.

Grupa Plaza Centers jest wiodącym deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych, działającym na obszarze rynków wschodzących. Grupa koncentruje się na budowie nowych obiektów oraz – tam, gdzie dostrzega odpowiedni potencjał – przebudowie już istniejących.