Nieruchomość jest położona na Osiedlu Południowym, przy drogach wylotowych w stronę Sulechowa i Krosna Odrzańskiego. Jak mówi inspektor Joanna Rosalska-Hutnik zajmująca się przetargiem, działka jest bardzo atrakcyjna: – Teren wystawiony na sprzedaż znajduje się bezpośrednio za hipermarketem Tesco, a w pobliżu osiedla domów jednorodzinnych. Lokalizacja jest ciekawa również ze względu na na bliskość największej na świecie figury Jezusa Chrystusa, która stanęła niedawno w naszym mieście. Z pewnością przyciągnie ona wielu turystów.

Miejskie plany zagospodarowania przestrzennego uwzględniają powstanie w tym miejscu centrum handlowo-usługowego o powierzchni powyżej 2 tys. mkw. bądź obiektu sportowo-rekreacyjnego, który współgrałby z pobliskim basenem.

Działka jest niezabudowana, ale posiada możliwość uzbrojenia w sieć wodociągową, kanalizacyjną, energetyczną i gazową. Przyłączenie bądź przebudowa istniejącego uzbrojenia terenu jest możliwa w porozumieniu z właścicielami sieci.

Cena wywoławcza to 1.498.000 zł. Do ostatecznej ceny zakupu należy doliczyć podatek VAT. Do przetargu można przystąpić po wpłaceniu wadium w wysokości 250 tys. zł. Przetarg odbędzie się 9 marca 2011r. o godz. 10.00 w Urzędzie Miejskim w Świebodzinie pok. nr 18.

Informacji o nieruchomości udziela Wydział Geodezji, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Świebodzinie, tel. 684750914.