Doniesienia medialne na temat zakupu grupy giełdowej Bomi przez Emperię Holding SA pojawiły się po wczorajszej konferencji prasowej, na której poinformowano o podpisaniu umowy pomiędzy Emperią a Eurocashem. Dotyczyła ona sprzedaży spółek dystrybucyjnych, w tym Grupy Tradis.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy wynika jednak, że prezes Emperii – Artur Kawa nie potwierdza tej wiadomości. Oficjalne stanowisko władz firmy głosi, że zarząd przewiduje kilka możliwości. – Środki ze sprzedaży Grupy Tradis przeznaczymy głównie na kolejne fuzje i przejęcia. Prowadzimy rozmowy z wieloma spółkami na ten temat. Bomi uważamy za atrakcyjną opcję i z pewnością moglibyśmy wziąć ją po uwagę – komentuje prezes Artur Kawa. Sprawa nie jest wobec tego przesądzona, a prezes spółki przewiduje, że konkretne działania w sprawie zakupu innych podmiotów rozstrzygną się w pierwszym półroczu br. Jak zaznaczył prezes Emperii ambicją spółki jest dominacja w segmencie supermarketów w Polsce.

Emperia Holding SA jest spółką publiczną, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2002 r. Spółka wchodzi w skład Grupy Handlowej Emperia. Głównym zadaniem Emperia Holding SA jest wyznaczanie strategii działania i koordynacja bieżącej działalności spółek tworzących Grupę Handlową Emperia. Firma odpowiada za funkcjonowanie obszaru finansowo-księgowego i prawnego oraz zarządzanie personelem we wszystkich spółkach Grupy Handlowej Emperia.