Już w piątek, 14 stycznia pierwsi widzowie będą mogli wejść na seans do nowego Cinema3D w Galerii Twierdza Kłodzko. Kino stanowi ostatni etap rozbudowy galerii.

Kłodzkie Cinema3D posiada trzy sale projekcyjne – jedną na 360 miejsc i dwie na 180 miejsc . Kino może przyjąć jednocześnie 720 widzów.

W Cinema3D zostały zainstalowane dwa cyfrowe projektory Barco DP2K – 20c, których kontrast obrazu wynosi 2000 :1, zaś jego rozdzielczość jest dwa razy większa od systemu Full HD. Filmy będą zapisywane na serwerze Doremi DCP – 2K.4.

– W ciągu kilku najbliższych dni zostanie uruchomiona strona internetowa miejscowego Cinema3D, tak by klienci jeszcze przed oficjalnym otwarciem mogli mieć pełny wgląd w ofertę i repertuar placówki oraz samodzielnie dokonać rezerwacji w systemie online – zapewnia w rozmowie z Retailnet.pl Halina Wyborska, rzecznik prasowy Rank Progress, spółki będącej inwestorem Galerii Twierdza Kłodzko.

Nadmienia również, że kolejnych otwarć Cinema3D możemy spodziewać się już niebawem. Jedno pojawi się np. w – również należącej do Rank Progress – Galerii Świdnickiej.

Nowe Cinema3D w Kłodzku dało pracę około 40 osobom, zatrudnienie znaleźli kinooperatorzy, kasjerzy, bileterzy i barmani.