Nowa restauracja KFC w gliwickim Auchan zajmuje powierzchnię 250 mkw., na której przygotowane zostały 92 miejsca siedzące.

– Cieszę się, że ten rok zakończyliśmy otwarciem kolejnej restauracji KFC właśnie w Gliwicach – mówi Maciej Jędrychowski, Local Store Marketing Manager AmRestu. – Na otwarcie zdecydowaliśmy się w reakcji na liczne zapytania ze strony mieszkańców Gliwic. Mam nadzieje, że dla wszystkich odwiedzających galerię Auchan nasza restauracja stanie się naturalnym miejscem odpoczynku po zakupach i spotkań w miłej, przyjaznej atmosferze – dodaje Jędrychowski.

Druga już w mieście restauracja międzynarodowej sieci KFC oferuje menu, które poza klasycznymi zestawami, proponuje także nowości, jw. Tym miedzy innymi Big Boxy czy – serwowane w ramach deseru – zimowe Krushery o smaku piernikowym.

KFC (Kentucky Fried Chicken) to międzynarodowa sieć restauracji typu fast food. Obecnie na świecie istnieje ponad 15 tys. restauracji KFC w 109 krajach na całym świecie. Sieć należy do firmy Tricon Global Restaurants, Inc. W Polsce znajduje się ponad 100 restauracji KFC. Marką zarządza giełdowa firma AmRest, która ma w portfolio ponad 440 restauracji takich sieci, jak KFC, Pizza Hut, Burger King, Starbucks oraz Applebee’s, którymi operuje w siedmiu krajach Europy Środkowo-Wschodniej i Ameryki Północnej. AmRest jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej.

Sieć KFC konsekwentnie od ponad 70 lat buduje swój wizerunek w oparciu o kreację marki godnej zaufania.