Nowy klub będzie występował pod nazwą Focuss Mall Sudety Jelenia Góra. Ponadto na strojach koszykarzy znajda się znaki firmowe sponsora. W zamian przez dwa lata Parkridge zobowiązał się wpłacać na konto klubu 100 tys. euro rocznie.

– Uważam, że biznes powinien angażować się w działania na rzecz społeczności lokalnej w miejscach, w których prowadzi działalność. Wybraliśmy sport ponieważ ma on bardzo duże znaczenie w wychowaniu młodzieży: uczy dyscypliny w dążeniu do celu i kształtuje charakter. A zwycięstwa odnoszone przez miejscową drużynę są powodem do dumy dla całej społeczności – powiedział Jarosław Fijałkowski, prezes Parkridge Retail Development.

Również dla sportowców inicjatywa firmy ma ogromne znaczenie. Jak podkreśla Daniel Sadowski, prezes Focus Mall Sudety Jelenia Góra, dzięki firmie Parkridge pierwszy raz klub ma tytularnego sponsora. – To gwarantuje nam stabilizację i dużą perspektywę rozwoju – mówi Sadowski.

Nie jest to jedyna sponsorska działalność firmy. Do tej pory deweloper wspomagał Centrostal Focus Park Bydgoszcz, drużynę siatkarek grającą w I Lidze Piłki Siatkowej Kobiet oraz klub Focus Park Kiper z Piotrkowa Trybunalskiego – pierwszoligową drużynę piłki ręcznej mężczyzn. Poza tym na finasowe wsparcie firmy liczyć mogła tenisitka – Joanna Nalborska.

Firma Parkridge Holdings działa w Polsce od 2003 roku. W tym czasie wybudowała cztery centra rozrywkowo-handlowe Focus Mall (w Rybniku, Bydgoszczy, Zielonej Górze i Piotrkowie Trybunalskim), jeden park handlowy Focus Park w Świdnicy plus 7 parków logistycznych. Łączna powierzchnia projektów zrealizowanych w Europie środkowej i wschodniej to 754 600metrów kwadratowych, a wartość wszystkich zrealizowanych w Polsce inwestycji łącznie wynosi ponad 800mln EUR. W 2007 roku Parkridge sprzedał parki logistyczne do firmy Prologis.