W tym tygodniu władze Gorzowa Wielkopolskiego uruchomią procedurę przetargową na sprzedaż działki przy ul. Myśliborskiej o łącznej powierzchni 20,5 tys. mkw. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego nieruchomość przeznaczona jest na cele usług komercyjnych, w tym duże obiekty handlowe. Teren jest niezabudowany. Przez działkę przebiega linia energetyczna, a także przyłącza wodne, kanalizacyjne i telekomunikacyjne, przewidziane do przebudowy lub likwidacji na koszt nabywcy. Cena wywoławcza to wynosi 4,1 mln zł netto. Przetarg odbędzie się 13 stycznia 2011 roku o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. przy ul. Sikorskiego 3–4.

Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego ogłosił także powtórny przetarg na trzy inne działki o podobnym profilu, również przeznaczone do zabudowy komercyjnej. Dwie z nich znajdują się przy ulicy Walczaka, kolejna na ul. Silwanowskiej. Tereny przy ul. Walczaka mają odpowiednio 88,2 tys. mkw. (cena wywoławcza: 16 mln zł)oraz 98 tys. mkw (cena wywoławcza 18 mln zł). Obie są niezabudowane z częściową infrastrukturą: sieć energetyczna, gazowa i telekomunikacyjna.

Nieruchomość przy ul. Silwanowskiej o powierzchni 52,1 tys. mkw. posiada jedynie sieć energetyczną. Cena wywoławcza to 8,8 mln zł.

Przetarg na sprzedaż tych gruntów odbędzie się 17 lutego br. o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.