Przed choinką w foyer Galerii II ratownicy z PCK poprowadzili szkolenia dla dzieci o tym jak zachowywać się w kontakcie z obcym psem. W szkoleniu pomagał sławny już w Bielsku pies – Golden Retriever Largo, który jeszcze niedawno sam uczył się w Sferze. – Podczas spacerów po pasażu w galerii Largo uczył się spokoju, nie reagowania na zaczepki dzieci i słuchania moich komend i oczywiście budził wielkie zainteresowanie wszystkich dzieci. Teraz on pomagał nauczyć dzieci zasad zachowywania się w kontakcie z nieznajomym psem – mówił Tomasz Wójcik, zrzeszony w grupie ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża i trener Largo.

Dodatkowo, ratownicy zaprezentowali zasady pierwszej pomocy, można też było bezpłatnie zbadać sobie ciśnienie krwi, a na placu przed galerią na honorowych dawców krwi czekał ambulans.

Galeria Sfera to śródmiejska przestrzeń publiczna w Bielsku-Białej łącząca w sobie wiele różnorodnych funkcji. Składa się między innymi z galerii handlowej z bezkonkurencyjną ofertą 250 sklepów czołowych marek polskich i zagranicznych, biurowca, 25 kawiarni i restauracji, , nowoczesnego kina z siedmioma salami, klubu fitness, a także klubu muzycznego z kręgielnią i dyskoteką. Ponadto w pierwszym kwartale 2011roku na terenie Galerii zostaną oddane do użytku: trzygwiazdkowy hotel „Qubus” oraz atrakcyjna część mieszkalna złożona z apartamentów z zielonymi tarasami tworzącymi zadrzewiony park na dachu Galerii. Galeria stanowi doskonałe miejsce spotkań i zakupów, komfortowe i funkcjonalne, z największym w mieście parkingiem (2 200 miejsc).