– Jesteśmy mile zaskoczeni ilością zgłoszeń na tym etapie akcji. Zainteresowanie konkursem pokazuje jak ważna dla właścicieli sklepów jest ich wiarygodność w oczach potencjalnych klientów – mówi Kinga Szewczyk z Instytutu Logistyki i Magazynowania. – Oczywiście część zarejestrowanych e-sklepów posiada wiele luk w aspekcie bezpieczeństwa, ale jednym z założeń tego konkursu jest dotarcie do nich i przekazanie informacji o koniecznych zmianach dla podniesienia jakości i bezpieczeństwa świadczonych usług – dodaje.

W trzy pierwsze tygodnie od ogłoszenia konkursu zgłosiło się już 350 sklepów. Zgłoszenia nadesłały m.in. Komputronik.pl, Oponeo.pl i Megastore.pl. Jest też mnóstwo małych podmiotów. A przyjmowanie ofert potrwa jeszcze do końca stycznia 2011 roku.

Do konkursu mogą zgłosić swój sklep przedsiębiorcy, którzy od co najmniej roku prowadzą działalność w postaci sklepu internetowego. Laureatów konkursu wybierać będzie specjalnie w tym celu powołana Kapituła Konkursowa.

Patronat merytoryczny nad konkursem objęły Europejskie Centrum Konsumenckie, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich, Sklepy24.pl, Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Patronat honorowy – minister gospodarki, wicepremier Waldemar Pawlak.