LUG chce zadebiutować na głównym rynku GPW w drugim kwartale 2011 roku. Już od połowy grudnia trwają prace nad prospektem emisyjnym, który według założeń firmy ma trafić do Komisji Nadzoru Finansowego do końca marca. Proces zmiany rynku, na którym notowane są akcje jest LUG, prowadzony jest przez firmę Certus Capital jako koordynatora projektu. Doradcą finansowym jest Equity Market Consulting Group, a firmą inwestycyjną – Dom Maklerski AmerBrokers. Sam proces oficjalnie trwa od połowy listopada.

Zmianie rynku notowań nie będzie towarzyszyła nowa emisja akcji. W związku z pracami nad prospektem emisyjnym firma zmieni za to zakres danych publikowanych w raportach miesięcznych. Począwszy od grudnia 2010 nie jest ujawniana m.in. dynamika przychodów ze sprzedaży krajowej i zagranicznej.

LUG SA jest dostawcą kompleksowych rozwiązań i producentem opraw oświetleniowych m.in. dla branży horeca. Firma powstała 20 lat temu, ma siedzibę w Zielonej Górze i jest jedną z największych firm w swojej branży w Polsce. Do nagród, które zdobyła firma lub jej produkty, należą m.in. Gazela Biznesu, Dobry Wzór, nagroda Fair Play i inne. Ostatnie realizacje hotelowe spółki to m.in. oświetlenie do hotelu Dana Spa, Pałacu Saturna i hotelu Art-Dom. Ponadto spółka wykonała iluminacje świetlne w hotelach Qubus Łódz oraz Pałacu Wolsztyn.