– Kończymy budowę słupów konstrukcji parteru i rozpoczynamy montaż konstrukcji stropodachu na którym znajdzie się parking. Przygotowaliśmy zaplecze przyłączenia do mediów oraz rozprowadzenia prądu na placu budowy. Dobiegają końca także prace przy wykonywaniu płyty posadzkowej oraz wnoszenia ścian klatek schodowych – mówi Tomasz Rewers, kierownik projektu z firmy BOIG Project Management.

Galeria w Sieradzu to nowoczesne, regionalne centrum handlowo-usługowe zlokalizowane w centrum tego miasta. Inwestorem jest Ingeborg Investments sp. z o.o., spółka z grupy Foren. Obiekt będzie liczył ponad 20 tys. mkw. powierzchni całkowitej w tym 10 tys. mkw. powierzchni najmu GLA.

W parterowej galerii znajdzie się hipermarket Tesco i ok. 50 sklepów, lokali gastronomicznych i punktów usługowych. Parking pomieści 330 aut. Do grona najemców centrum należą m.in.: Tesco (będzie to największy sklep spożywczy w regionie), oraz Media Expert (największy sklep RTV AGD w regionie).
Zaletą Galerii w Sieradzu jest jej lokalizacja. Tylko kilkaset metrów od Sieradzkiego Rynku i głównej ulicy handlowej. W sąsiedztwie znajduje się dworzec PKP oraz nowy, oddany do użytku w 2007 roku dworzec PKS. To nie wszystko. Galeria będzie dostępna nie tylko dla 50 tys. mieszkańców Sieradza, ale też dla 50-tysięcznej Zduńskiej Woli oddalonej tylko o 10 km.

Projekt galerii wykonały warszawskie pracownie architektoniczne Air Project i Studio Architektoniczne Atelier.Com. Generalnym wykonawcą robót jest firma IDS–BUD sp. z o.o.