Obsługa i zarządzanie urządzeniem odbywa się przy pomocy myszki oraz klawiatury podpiętych do portów. Dodatkowo, w wersji PRO dodano nowe funkcje, wśród nich m.in. automatyczny zapis fotografii z obrazu wideo. Udostępniono także specjalny kanał zdalnej konfiguracji, która umożliwia użytkownikom z różnymi uprawnieniami łatwy dostęp do istotnych danych.

Funkcja automatycznego zapisu fotografii z obrazu wideo pozwala zaplanować harmonogram wykonywania migawek, co ułatwia pracę osobom obserwującym przekazywany przez kamery obraz. Aby zapewnić ochronę rejestrowanych w ten sposób fotografii, administrator może zaprogramować zapisywanie migawek na serwerze lokalnym lub zdalnym.

Jednocześnie, udostępniona została aktualizacja oprogramowania systemowego do wszystkich rejestratorów z rodziny VioStor, która umożliwia ich integrację z urządzeniami zgodnymi z normą ONVIF. Liczba kompatybilnych kamer obejmuje teraz ponad 1000 modeli, w tym produkty najbardziej renomowanych marek. W nowej wersji firmware’u umożliwiono także korzystanie z karty dźwiękowej oraz joysticka, podłączanych do portu USB rejestratora VioStore.

Dystrybutorem rozwiązań firmy QNAP w naszym kraju jest spółka EPA Systemy sp. z o.o.