Maciej Wisławski, najsłynniejszy pilot rajdowy w Polsce, był gościem Studia Dakar w sobotę i niedzielę. W drugi dzień studio gościło także Andiego Mancina – rekordzistę Europy, wykonawcę ekstremalnych skoków samochodem, rajdowego wicemistrza USA oraz dwóch tarnowskich motocyklistów Piotra Paska i Patryka Kosiniaka.

Opowieści o przygotowaniach do zawodów, wspomnienia z najciekawszych wydarzeń motoryzacyjnych oraz mnóstwo wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy można było usłyszeć podczas minionego weekendu. Maciej Wisławski nazwał Tarnów „Watykanem motoryzacji”, podkreślając, że jest to miasto, w którym sporty motorowe są na bardzo wysokim poziomie.

W niedzielę w centrum handlowym zostało wręczonych 18 pucharów Prezydenta Miasta Tarnowa. Otrzymali je najzdolniejsi sportowcy związani ze sportami motorowymi, którzy ścigali się w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przez całą niedzielę w galerii obecni byli też wolontariusze WOŚP, dzięki czemu kupujący mieli okazję wspomóc akcję.

W ramach Tarnowskiej Moto – Orkiestry, której finał miał miejsce w centrum handlowym odbyła się licytacja. Zawodnicy Tarnów Racing Team przekazali na nią puchar Mistrza Polski. Dochód uzyskany w ten sposób zasilił konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Studio Dakar w Gemini Park Tarnów działa codziennie do końca trwania Rajdu Dakar Argentyna – Chile, a kolejni niezwykli goście pojawią się już w następny weekend.