Otwarcie sklepu Pepco zaplanowano na styczeń 2011 roku. Kevin Craighead,dyrektor zarządzający nieruchomościami Portico Investments, powiedział: – Cieszymy się , iż możemy powitać Pepco w Centrum Fortuna, gdzie powstanie ich pierwszy sklep w Częstochowie. Jesteśmy pewni, że biorąc pod uwagę bogaty asortyment będzie to wielki sukces, który przyniesie korzyści dla wszystkich zaangażowanych stron. Podobne odczucia ma także Marcin Stańko, expansion dyrektor Pepco Polska: –Zwracamy szczególną uwagę na lokalicację o wyjątkowym potencjale, który zagwarantuje Pepco bycie bliżej swoich klientów, którzy mogą u nas robić zakupy komfortowo i będą zawsze zadowoleni z jakości wynikającej z wieloletniego doświadczenia.

Pepco należy do grupy sieci operatorów dyskontowych, niespożywczych, oferujących odzież oraz artykuły gospodarstwa domowego. Pepco Polska jest członkiem Grupy holdingu Pepkor, jednej z największych firm kapitałowych w RPA. Pepkor działa w 12 krajach Afryki, Azji i Europy, zarządzająca siedemioma sieciami handlowymi pod różnymi markami (np. Pepco, PEP, Ackermans, Best & Less, Dunns, City, John Craig). Na całym świecie Pepkor ma 2700 sklepów o łącznej powierzchni sprzedaży 1,2 mln mkw, zatrudniając przy tym 27 tys. pracowników. Ekspansja na polskim rynku wzrośnie z obecnych 244 do 500 sklepów w ciągu najbliższych lat.

Portico Investments jest jednym z największych inwestorów i deweloperów w Środkowo-Wchodniej Europie, którego podmiotem działań są w szczególności nieruchomości komercyjne przy współpracy z operatorami spożywczymi. Portico Investments prowadzi 52 projekty w 4 krajach w trakcie budowy lub nabyte w ciągu ostatnich 3 lat. Zarządza 260 tys. mkw nieruchomości.