Tak dobre przewidywania są efektem wyniku finansowego za IV kwartał, w którym spodziewany zysk ma sięgnąć 9 mln zł. Po trzech pierwszych kwartałach firma notowała 10,1 mln zł. W ostatnich trzech miesiącach spółka zarobiła więc prawie połowę dotychczasowego zysku. Finansowa passa jest związana z kontraktami deweloperskimi i budowlanymi, które realizuje spółka.

W związku z prognozowanym 30 proc. potencjałem wzrostu analitycy Domu Inwestycyjnego Bre Bank zarekomendowali kupno akcji firmy Pa Nova z ceną docelową 40,4 zł.

Grupa Kapitałowa PA Nova w listopadzie zeszłego roku ogłosiła prognozę, w której określono, że przychody ze sprzedaży w 2011 wzrosną do 160,8 mln zł, a zysk netto przekroczy 21,3 mln zł.

PA Nova SA jest firmą oferującą usługi w zakresie kompleksowej realizacji inwestycji budowlanych na terenie całego kraju. Struktura organizacyjna firmy, w skład której wchodzą działy: deweloperski, budowlano -wykonawczy, projektowo-architektoniczno-urbanistyczny oraz systemów informatycznych, pozwala na realizację i obsługę całości procesu budowlanego. W latach 2002 – 2008 PA Nova wykonała 25 obiektów handlowych. Głównymi odbiorcami realizowanych inwestycji są następujące sieci handlowe: Kaufland, Tesco, Netto.