Tegoroczna odsłona festiwalu ślubnego została podzielona na dwa bloki tematyczne: „Świat Ślubów” i „Wyspy Szczęśliwe”. W pierwszy weekend trwania imprezy, tj. 15-16 stycznia, zaprezentują się firmy zajmujące się profesjonalną organizacją ślubów i wesel. W tych dniach odwiedzający centrum handlowe będą mogli zapoznać się z pełną ofertą firm cateringowych, salonów ślubnych oraz zespołów muzycznych. Kolejny weekend, 22-23 stycznia, upłynie natomiast pod hasłem miesiąca miodowego. Odwiedzający będą mieli okazję przyjrzeć się propozycjom biur turystycznych, ośrodków SPA, hoteli czy pensjonatów. Na koniec imprezy zaplanowane finałowe show. Organizatorzy spodziewają się 200 tys. odwiedzających.
Festiwal Ślubny odbędzie się w centralnym miejscu galerii Cuprum Arena. Dla odwiedzających udział jest bezpłatny.

Galeria Cuprum Arena na ponad 34 tys. mkw. powierzchni handlowej oferuje 130 sklepów i punktów usługowych. Ponadto wewnątrz obiektu funkcjonuje kino i klub fitness. Sześciokondygnacyjny obiekt o powierzchni całkowitej 72 tys. mkw. ma 25 metrów wysokości i jest zwieńczony kopułą o 30-metrowej średnicy. Nad jednym z wejść znajduje się największa w Polsce tafla szkła podwieszona na konstrukcji linowej.

Cuprum Arena powstała na terenie wyrobisk górniczych – budowa wielokondygnacyjnego obiektu w miejscu narażonym na tąpnięcia była wyzwaniem dla architektów ze Studia ADS, odpowiedzialnych za projekt. Inwestorem Cuprum Areny jest MGC Inwest Sp. z o.o.