Salad Story to koncept restauracji serwującej duże porcje chrupiących sałatek na bazie mieszanki zielonych sałat z różnymi dodatkami mięsnymi, mącznymi, warzywnymi oraz nabiałowymi , przygotowywanych sprawnie i szybko na oczach klienta, zawsze ze świeżych i naturalnych składników, do spożycia na miejscu i na wynos. W sieci działa kilkanaście lokali, które znajdują się m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Bielsku-Białej. Większość restauracji działa na terenie galerii handlowych.

Przypomnijmy, że Salad Story zamierza w 2011 r. otworzyć pierwsze lokale własne w Niemczech. Nie wyklucza, że będzie także sprzedawać licencje – tak jak w Polsce. Sieć barów sałatkowych może pojawić się też we Francji, Belgii i Szwajcarii.

Galeria Focus Mall Bydgoszcz to 90 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Na dwóch kondygnacjach działa 150 sklepów i punktów usługowych. W galerii mieszkańcy Bydgoszczy odnajdują również wielosalowe kino Cinema City, a także szereg restauracji i punktów gastronomicznych. Do dyspozycji klientów centrum handlowego pozostaje 1200 miejsc parkingowych.

Inwestorem galerii jest Parkridge, który należy do czołowych firm deweloperskich w Wielkiej Brytanii. W Polsce działa od roku 2003. Jej strategia koncentruje się na wykupywaniu i przebudowie starych obiektów, kompleksów budynków i przekształcaniu ich w nowoczesne miejsca rozrywkowe, handlowe, galerie handlowe, a także apartamentowce.