Do udziału w tegorocznym, 19. Już Finale Orkiestry włączyli się klienci CH Forum oraz najemcy i partnerzy, którzy przekazali na licytację wiele atrakcyjnych fantów. Dla Orkiestry zagrały też zespoły De Nuevo i Pedro Y Mari oraz grupa taneczno-akrobatyczna REAN, w której występuje między innymi wielokrotna medalistka Polski w gimnastyce artystycznej Magdalena Gawara.

Przez cały dzień w centrum kwestowali wolontariusze Orkiestry, a wśród nich piłkarze gliwickiego Piasta. Do puszek wolontariuszy trafiło ponad 12 tys. zł. Drugie tyle uzbierało się w megapuszce, między innymi ze sprzedaży okolicznościowych breloków WOŚP z limitowanej edycji oraz z licytacji.

Ogromne serce z czekolady i 620 róż zostały sprzedane za 300 zł, kubek Orkiestry za 250 zł, zestawy bielizny Corin za 100 zł. A miś z serii Barbary Bukowski zarobił dla Orkiestry 500 zł.

Chętnie licytowano także inne przedmioty, w tym koszulki i stroje piłkarskie śląskich klubów, a także smakołyki podarowane przez handlowców z odbywającego się tego dnia w centrum Jarmarku Zdrowia. Pieniądze pochodzące z czynszu za wynajem im stoisk zarządca centrum przekazał na rzecz WOŚP.
Licznik Orkiestry w Centrum Handlowym Forum zatrzymał się na kwocie 24 394,38 zł.