Zimowa kraina we wrocławskiej Renomie pojawi się 16 stycznia na poziomie +2. Zajęcia dedykowane dzieciom rozpoczną się o 11.00 i potrwają do godziny 14.00. Mogą w nich uczestniczyć najmłodsi od 6 do 12 lat. Warsztaty są bezpłatne. Akcja będzie kreowana pod hasłem RenoMA Dizajn.

W ramach warsztatów animatorki (Magdalena Kreis i Natalia Romaszkan) będą prowadzić warsztaty plastyczne – stworzone prace mają tematycznie nawiązywać do zimy, a do ich wykonania zostaną wykorzystane oryginalne zestawienia materiałów: folie aluminiowe, bąbelkowe, spożywcze, worki foliowe, białą gąbkę oraz papier.

Dom Handlowy Renoma funkcjonuje we Wrocławiu od prawie 80 lat. To obiekt usytuowany w samym sercu Wrocławia – przy ul. Świdnickiej 40. Nowy rozdział w długoletniej historii tego budynku rozpoczął się 25 kwietnia 2009 roku, kiedy firma Centrum Development&Investments, właściciel budynku, ponownie oddała obiekt wrocławianom. Po gruntownej rewitalizacji i rozbudowie domu handlowego powierzchnia całkowita Renomy liczy ponad 99 tys. mkw., z czego 31 tys. mkw. to powierzchnia handlowa, a 10 tys. mkw. to powierzchnia biurowa, w całości wynajęta przez firmę Hewlett-Packard. Na trzech kondygnacjach handlowych mieści się 120 sklepów oraz część restauracyjna.