W zamierzeniach prace przy galerii Solaris miały rozpocząć się w II kwartale 2011, a zakończyć w drugiej połowie 2012 roku. Nowy terminarz jest wynikiem opóźnienia przy wydawaniu decyzji o pozwoleniu na budowę. Urząd Miejski w Toruniu nie zaakceptował pierwszego projektu, uzasadniając to jego niespójnością. Teraz IGI musi poprawić wniosek. Jeżeli urzędnicy go podpiszą to pierwsze prace będzie można rozpocząć w kwietniu br. W kolejce ważnych dokumentów czeka jeszcze wniosek na pozwolenie o przebudowę dróg. W tej sprawie również trwają konsultacje z przedstawicielami toruńskiego urzędu miasta.

Irlandzka Grupa Inwestycyjna nie wycofuje się z planów, co więcej do grona współinwestorów galerii Solaris dołączyła firma Alterco, która według doniesień Gazety Pomorskiej, ma sfinansować część projektu.

W ramach inwestycji przy ul. Gałczyńskiego i Szosie Chełmińskiej, Irlandczycy chcą zbudować kompleks o powierzchni całkowitej wynoszącej 96 tys. mkw., z czego pod wynajem przeznaczonych zostanie 35 tys. mkw. Parking będzie mógł pomieścić 1,1 tys. samochodów. W galerii znajdzie się ok. 160 sklepów i punktów usługowych. Wiadomo, że w obiekcie pojawi się elektromarket sieci RTV Euro AGD, drogeria Rossmann, Nike, Adidas i sklep obuwniczy Ryłko. Za komercjalizację toruńskiego Solaris Center odpowiada firma DTZ. Projekt architektoniczny przygotowało biuro JSK Architekci. Szacowany koszt przedsięwzięcia to ok. 300 mln zł.