Przez cały dzień do dyspozycji odwiedzających Galerię Młyńską w Raciborzu będą lekarze kardiolodzy, dietetycy, pielęgniarki oraz technik EKG.

– Celem akcji jest ułatwienie dostępu do lekarzy specjalistów oraz, co nie mniej ważne, profilaktyka kardiologiczna – zdradza Łukasz Tomczak, odpowiedzialny za działania marketingowe Galerii Młyńskiej. – Chcemy uczulić ludzi na kwestię profilaktyki kardiologiczno-dietetycznej, dlatego poza badaniami EKG oraz konsultacjami, odwiedzający galerię będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań cholesterolu, pomiaru ciśnienia, obliczania wskaźnika BMI – wylicza.

Wszyscy chętni będą diagnozowani pod katem czynników ryzyka schorzeń, takich jak niedokrwienie serca, czy zawał.

Dodatkowo specjaliści do spraw żywienia będą służyć pomocą co do właściwej diety – takiej, dzięki której można znacznie zmniejszyć ryzyko nadciśnienia tętniczego czy otyłości.

– Pragniemy zwrócić uwagę na to, jak ważna jest profilaktyka i jak ważne są regularne badania. Chcemy przedstawić problem kompleksowo, zwracając uwagę także na rolę aktywnego trybu życia oraz odpowiedniego żywienia – mówi Tomczak.

Organizatorzy akcji zdają sobie sprawę z tego, że niejednokrotnie dostępność specjalistycznej opieki medycznej jest dla pacjenta utrudniona. Dzięki inicjatywie podjętej przez Galerię Młyńską, problem ochrony zdrowia zostanie naświetlony. Zwłaszcza, że w naszym społeczeństwie choroby serca stają się bardzo powszechnym problemem i dotykają coraz młodszych osób. Uświadamianie wagi problemu oraz wskazanie możliwości zapobiegania i leczenia jest istotnym celem organizatorów przedsięwzięcia.