Wiadomość przekazał przezes Mirbudu – Jerzy Mirgos. Właśnie do tej spółki należy ponad 94 proc. kapitału JHM Development – właściciela centrum Marywiska 44. Mirbud planuje rozbudowę Centrum Hal Targowych Marywilska 44, ponieważ ma tam powstać hipermarket budowlany. Jeżeli spółce uda się zrealizować zamierzone cele jesienią br. ruszą prace przy powiększeniu obiektu o kolejne 20 tys. mkw. Otwarcie nowej części nastąpi w 2012 r. Po rozbudowie centrum Marywilska 44 będzie miało łącznie powierzchnię 83 tys. mkw. Szacowany koszt inwestycji to 25 mln zł.

Ponadto Jerzy Mirgos pinformował, że JHM Development zadebiutuje na giełdzie. Wniosek w tej sprawie na trafić do Komisji Nadzoru Finansowego w II połowie br. Prezes Mirbudu podkreślił, że decyzja o wejściu na giełdowy parkiet ma pomóc firmie zwiększyć wiarygodność wśród inwestorów i ułatwić pozyskiwanie kapitału. Na razie firma jest w trakcie prywatnej emisji akcji. Nie będzie natomiast sprzedawać papierów na GPW.

Mirbud działa przede wszystkim jako generalny wykonawca lub generalny realizator inwestycji na rynku budowlanym w Polsce. Spółka świadczy także usługi transportowe oraz zajmuje się wynajmem sprzętu budowlanego. Główny udział w strukturze sprzedaży według grup asortymentowych spółki stanowiły usługi budowlano-montażowe, na które przypadało od 84 do 94 proc. przychodów ze sprzedaży w ostatnich trzech latach. Wśród nich dotychczas największe przychody generowała sprzedaż budynków produkcyjnych, usługowych i handlowych, które stanowiły od 42 do 79 proc. sprzedaży usług budowlano-montażowych.