– Japoński programista pracujący nad DT-X8 wziął pod uwagę kompetencje produkcji w zakresie połączenia ergonomii, wykorzystywanej w trudnych warunkach, w połączeniu z optymalną funkcjonalnością – wyjaśnia Thomas Uppenkamp, dyrektor sprzedaży przemysłowej Mobile Solutions Division z CASIO Europe.

DT-X8 posiada stopień ochrony o wartości IP67 oraz odporność na spadek z trzech metrów. Jego ergonomiczny kształt i wartości wewnętrzne sprawiają, że nadaje się do stosowania w dziedzinie logistyki magazynowej, usług, handlu i przemysłu.

Casio DT-X8 został specjalnie zaprojektowany w celu wsparcia bieżącej działalności magazynowej i przez to posiada zakrzywioną na kształt litery S obudowę pasującą do dłoni człowieka. A trzy antypoślizgowe przyciski skanowania dają możliwość zarówno prawo- jak i leworęcznym użytkownikom do przyjęcia różnych stanowisk pracy.

Casio DT-X8 wykorzystuje procesor PAX320 z 624-MHz i 128MB RAM, 256MB ROM oraz system operacyjny Windows CE 6.0. Kolorowy wyświetlacz umożliwia łatwe wprowadzanie danych poprzez ekran dotykowy. Ekran może być używany również jako jeden z funkcjonalnych klawiszy, na przykład do składania podpisów bezpośrednio na wyświetlaczu. Ekran BlanView LCD ma lepiej radzić sobie z pracą w ostrym świetle zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku i tym samym zapewniać oszczędność zużywanej energii.

Terminal DT-X8 jest gotowy do użycia wraz z akumulatorem 2730 mAh, kablem USB, paskiem na nadgarstek dłoni, zasilaczem oraz wysokiej jakości baterią litowo-jonową, która zasila to lekkie 280-gramowe urządzenie do 18 godzin pracy. Dzięki wysokiej klasie ochrony i szerokiemu zakresowi temperatur (pomiędzy -20 º C a +50 º C), urządzenie może być stosowane w pomieszczeniach i na zewnątrz przez cały rok, zarówno gdy jest zimno, upalnie jak i gdy pada deszcz. DT-X8 wyposażony jest także w Bluetooth, WLAN oraz USB. Terminal posiada ponadto wbudowany mikrofon i głośnik.