Na małych i dużych wielbicieli LEGO w pierwszy weekend ferii, tj. 15-16 stycznia, w rotundzie galerii handlowej Manufaktury czekać będą tysiące klocków, z których powstanie mozaika LEGO City. Najmłodszym pomagać będzie mistrz budowy i hostessy, którzy podpowiedzą, jak zorganizować warsztat pracy oraz poprowadzą konkursy z nagrodami. Udział w zabawie jest bezpłatny.

Poza zabawą klockami w centrum odbędą się także inne wydarzenia. Eksperymentarium przygotowało dwa turnusy półkolonii. Pod opieką doświadczonych animatorów dzieci zwiedzą ciekawe miejsca w Manufakturze, a podczas zajęć tematycznych będą mogły zgłębić tajniki podstaw fizyki i odkryć tajemnice starożytnego Egiptu. Po nauce przyjdzie czas na gry na Arenie Laser Games czy wyścigi zdalnie sterowanymi pojazdami.

Na ferie Akwarium proponuje zwiedzanie grupowe z przewodnikiem albo zwiedzanie grupowe połączone z warsztatami „Podwodny świat od A do Z”. W czasie tych zajęć mali odkrywcy poznają litery alfabetu poprzez nazwy podwodnych organizmów. Zwiedzanie i warsztaty potrwają 1,5 godz.

Specjalną ofertę dla dzieci, które lubią wyzwania ma centrum wspinaczkowe. Stratosfera zaprasza dziecięce i młodzieżowe grupy zorganizowane na krótki kurs wspinaczkowy. Po zapoznaniu się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa oraz technikami wspinania każdy uczestnik będzie mógł wejść na trzy ścianki o różnym stopniu trudności.

Tych, którzy w ferie odwiedzą Muzeum Fabryki w Manufakturze czeka niespodzianka w postaci gry ekonomicznej „Podróże po Łodzi w czasie i przestrzeni”. W muzeum zostanie wystawiona ogromna plansza przedstawiająca plan Łodzi z końca XIX wieku. Gracze dostaną zadania do wykonania oraz zagadki związane z historią i życiem miasta oraz jego znanymi mieszkańcami. Gra adresowana jest zarówno do grup zorganizowanych, jak i indywidualnych odwiedzających.

Specjalne oferty przygotowały także: Kinderplaneta, kręgielnia Grakula oraz lodowisko. Mocnym akcentem na koniec ferii będzie kolejna odsłona game session The Future is Now. W ostatni weekend ferii fani gier komputerowych zmierzą się znów w turniejach i powalczą o nagrody.