Oficjalne otwarcie wystawy nastąpi o godz. 11.00. Zebrani będą mogli wysłuchać opowieści na temat techniki hafciarskiej i wydarzeń spod Grunwaldu. W południe nastąpi wręczenie nagród w konkursie hafciarskim dla dzieci i młodzieży, a nieco później rozpoczną się zajęcia rycerskie. Dodatkowymi atrakcjami imprezy będą wystawy: uzbrojenia średniowiecznego oraz eksponatów Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku i Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

Haftowana „Bitwa pod Grunwaldem” ma dziewięć metrów długości i cztery metry wysokości. Powstała dzięki zapałowi kilku osób, które postanowiły urzeczywistnić projekt. Białostoczanin Grzegorz Żochowski stworzył specjalny program komputerowy HaftiX, dzięki któremu powstała makieta obrazu. Natomiast Adam Panek, pomysłodawca wielkiego haftowania, znalazł sponsora i zebrał grupę 32 hafciarek. W ten sposób rozpoczął się projekt haftowanej „Bitwy pod Grunwaldem”. Początkowo obraz był pokazywany w Działoszynie, gdzie powstał. Potem powędrowal do Pajęczna, Bełchatowa i Łodzi, a stamtąd do Białegostoku.

Galeria Podlaska jest pierwszym centrum handlowym w Polsce, realizowanym przez Spirit International wspólnie z deweloperem – Quinlan Private Golub. Za architekturę odpowiada Broadway Malyan. Centrum na 15 tys. mkw powierzchni.

Spirit International powstał w 2003 roku jako firma doradcza w zakresie nieruchomości z siedzibą w Algarve w Portugalii. W 2005 roku w ramach firmy wyodrębniono dział deweloperski, którego główna siedziba znajduje się w Dublinie (Irlandia). Obecnie firma posiada projekty w Portugalii w Algarve oraz w Polsce – w Warszawie i Białymstoku.