Oprócz biżuterii wykonywanej z 18-karatowego złota lub stali szlachetnej, zdobionej perłami i diamentami, w nowym salonie dostępne będą także akcesoria takie jak: zegarki, okulary, torebki, walizki, koszulki damskie i długopisy.

Tous to rodzinna, hiszpańska marka, która powstała w 1920 roku. Firmę założyło małżeństwo Tous Blavi i Teresa Ponsa, którzy otworzyli mały warsztat zegarmistrzowski. Z czasem przekształcił się on w sklep z biżuterią. W 1961 roku syn założycieli, Savador Tous poślubił Rosę Oriol i to oni właśnie uczynili z Tousa dynamicznie rozwijającą się markę. Rosa podczas jednej z podróży zachwyciła się pluszowym misiem na wystawie sklepu z zabawkami. W ten sposób powstał Tous Bear, który od 1985 roku jest symbolem i znakiem rozpoznawczym marki.

Tous posiada 160 salonów w Hiszpanii, a 300 na całym świecie. Marka rocznie tworzy 32 kolekcje biżuterii, co dwa tygodnie oferuje nowe wzory. Od 2007 roku twarzą marki jest Kylie Minogue. Salon Tousa w Silesia City Center jest dopiero trzecim sklepem sieci w Polsce. Dotychczas produkty hiszpańskiej firmy dostępne były tylko w Krakowie i Poznaniu.

Silesia City Center to największe na Górnym Śląsku i w Zagłębiu centrum handlowo-rozrywkowe. Na powierzchni 66 tys. mkw. znajdują się sklepy takich marek jak Armani Jeans, VJC Versace, Max Mara, Zara, czy Royal Collection. Oferta Silesia City Center to 250 sklepów, punktów usługowo-handlowych, kawiarni i restauracji. Znajduje się tu także strefa rozrywki z kinem Cinema City, parkiem zabaw dla dzieci Jupi Park oraz restauracjami Sicilia i Bierhalle. W 2009 roku centrum zasłynęło pierwszym w Polsce ślubem w galerii handlowej. W tym samym roku w rankingu Newsweeka Silesia zajęła drugie miejsce na liście najlepszych centrów handlowych w Polsce. Rocznie centrum odwiedza ponad 13 milionów klientów.