Antoni Krzątała, prezes zarządu BNP Paribas RE A&P Management

Transakcja sprzedaży przez AEW Europe Grupie BNP Paribas Real Estate Property Management firmy PBW dotyczyła nie tylko rynku polskiego. Przejęte zostały również oddziały w Czechach i na Węgrzech. Umowa weszła w życie w październiku 2010 r., pamiętać więc należy, że wciąż jesteśmy na etapie wdrażania się do funkcjonowania w ramach nowego podmiotu. Dosłownie kilka dni temu została zaakceptowana nowa nazwa. PBW Polska będzie funkcjonować jako BNP Paribas Real Estate Advisory and Property Management Poland sp. z o.o.

Nowy właściciel nie oznacza diametralnych zmian w rynkowej strategii dawnego PBW. Działając w Grupie AEW, funkcjonowaliśmy w strukturze właścicielskiej. Obecnie jesteśmy typową spółką działająca na rynku zarządzania nieruchomościami. Wszystkie nieruchomości, którymi do tej pory zarządzaliśmy, pozostają w naszym portfolio. Zmienił się jednak nieco zakres usług. Nie zajmujemy się już bezpośrednio najmem powierzchni, ale wciąż ściśle współpracujemy z AEW w tym zakresie.
Nowy właściciel postawił nam również zadanie aktywnego poszukiwania projektów do zarządzania.

Property management jest jedną z wielu linii działalności biznesowej BNP Paribas RE i z pewnością wraz z upływem czasu, nowe usługi będą pojawiały się w naszej ofercie. Zdobywamy przyczółek. Polska to duży rynek wciąż z istotnym niedoborem powierzchni handlowej i silną gospodarką. Nie ma zatem żadnego logicznego uzasadnienia, dla którego BNP Paribas RE nie miałby rozszerzać profilu działalności w Polsce.