W trzy najbliższe soboty i niedziele w godz. 11.00 – 19.00 w specjalnie przygotowanym miejscu w restauracji IKEA w Katowicach będzie można zapytać o radę młodych dekoratorów. Każdy, kto przyniesie ze sobą rzut lub zdjęcie mieszkania bądź pomieszczenia uzyska szczegółowe wskazówki co do możliwych aranżacji. Porad udzielać będą studenci ostatnich lat Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

– Okres ferii zimowych to czas, w którym wielu mieszkańców województwa rozpoczyna zmiany w swoich „M” – mówi Aneta Gil, kierownik marketingu w IKEA Katowice. – Wymiana mebli, dekorowanie, urządzanie pokoi dla dzieci, czy kuchni to najczęstsze zmiany, jakich dokonujemy o tej porze roku. Chcemy ułatwić naszym klientom proces tych zmian poprzez pomoc dekoratorów – dodaje Aneta Gil.

– Chcemy pokazać jak ważna jest rola projektanta w procesie urządzania lub adaptacji swojego pokoju, mieszkania czy domu – kontynuuje Ewa Grochocka z działu Marketingu WST. – Kilka dobrych rad może pomóc zaoszczędzić miejsce, czas i pieniądze. Bezpośredni kontakt z klientem to również cenne doświadczenie dla naszych studentów, którzy już pozyskali wiedzę merytoryczną i praktyczną – dodaje.

IKEA w Polsce posiada obecnie osiem sklepów, które rocznie odwiedzane są przez około 16 milionów klientów.