Rozmowy zakończą się pod koniec stycznia

Sprawa inwestycji, która miałaby powstać na terenie Lublina jest znana urzędnikom lubelskiego magistratu od dawna. Już rok temu deweloper – spółka Echo Investment wystąpiła o pozwolenie na budowę centrum handlowego na terenie, który zakupiła kilkanaście lat temu. Jednak do żadnych konkretnych ustaleń nie doszło, ponieważ aktualny plan zagospodarowania przestrzennego nie uwzględnia w tym miejscu powstania obiektów komercyjnych.

Wznowienie rozmów oznacza jednak, że istnieje możliwość porozumienia. Według informacji Kuriera Lubelskiego spotkanie obu stron miało na celu ustalenie warunków ewentualnych zmian w planie. Gazeta podaje, że ceną za zgodę na budowę miałoby być częściowe sfinansowanie przez kieleckiego dewelopera przebudowy jednego z większych skrzyżowań w mieście: ulic Poligonowej, gen. Ducha i Solidarności. Rozmowy mają zakończyć się pod koniec stycznia br. W dalszej kolejności ustaleniami zajmie się rada miasta.

Echo Investment SA to jedna z największych firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.
Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do dzisiaj firma zrealizowała w 28 miastach Polski blisko 90 projektów o łącznej powierzchni ponad 700 tys. mkw. Firma prowadzi również inwestycje w Rumunii na Węgrzech i Ukrainie.