Wg zapowiedzi przedstawicieli TK Maxx, w pierwszym półroczu 2011 roku nowe sklepy zostaną otwarte – poza Bydgoszczą – również w Radomiu, Szczecinie, Częstochowie i Zabrzu.

Bydgoski salon ma liczyć ok. 1600 mkw. powierzchni handlowej. Podobnie jak w pozostałych punktach sieci klienci będą mogli znaleźć odzież damską, męską i dziecięcą, dział obuwniczy oraz dodatki i akcesoria dla domu. Wszystko w obniżonej o 60 proc. cenie.

TK Maxx jest sklepem typu „off price”. 90 proc. asortymentu stanowią nowe kolekcje, które zwyczajowo uzupełniane są codziennie. Klienci, odwiedzając TK Maxx, za każdym razem zastają inne zestawy produktów, sprzedawanych jednak znacznie taniej niż w butikach producenta.

TK Maxx należy do europejskiej firmy Retail Group TJX Europe. Jesienią 2009 roku firma otworzyła cztery sklepy tej sieci w Polsce, tworząc w ten sposób 200 miejsc pracy. Pierwszy został otwarty we wrześniu 2009 roku w Czeladzi w Centrum M1. Po nim na handlowej mapie kraju pojawiły się kolejne placówki m.in. w Bielsku Białej, Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.

Sieć w ubiegłym roku była laureatem nagrody Shopping Center Forum & Awards 2010, którą przyznali czytelnicy portalu Retailnet.pl. TK Maxx okazał się najlepszy w kategorii Debiut Roku.