Multipleks ma liczyć 1,4 tys. mkw. łącznej powierzchni

Wśród planowanych w najbliższym czasie na terenie Lublina inwestycji znajduje się również kompleks handlowo-usługowy Alchemia, realizowany przez spółkę Arkady. Atutem projektu jest lokalizacja w ścisłym centrum miasta.

Szansą na rozwój obiektów o charakterze handlowym w stolicy województwa lubelskiego jest niewątpliwie deficyt powierzchni handlowych. Stąd bierze się dość duże zainteresowanie Lublinem, widoczne zarówno wśród przedstawicieli biznesu lokalnego, jak i inwestorów z zewnątrz.

Niewielka ilość obecnych na tym rynku sklepów uznanych marek również może być magnesem przyciągającym np. salony odzieżowe, których nie ma nie tylko w Lublinie, ale w całym regionie.

Trzeba również pamiętać, że nowe obiekty handlowe to także więcej miejsc pracy dla lublinian.

Jednak przeszkodą w rozwoju inwestycji – nie tylko tych handlowych – jest słabe skomunikowanie tej części Polski i stolicy regionu – Lublina. W niedalekiej przyszłości powstanie lotnisko, ale dla potencjalnych inwestorów niepokojące są informacje o rezygnacji w najbliższym czasie z budowy drogi ekspresowej S-17 na odcinku od Kurowa do Lublina wraz z częścią obwodnicy Lublina. Problemem może być również brak całościowego planu zagospodarowania przestrzennego, ale z tym boryka się nie tylko Lublin.