Prokurator w przypadku działki 1060 stwierdził brak danych uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa. Również w odniesieniu do działki 1054 prokurator nie doszukał się podstaw czynu karalnego. Tym samym wszelkie wątpliwości dotyczące działki 1060 zostały jednoznacznie wyjaśnione na korzyść Millenium Hall. Inwestor zapewnia, że inwestycja postępuje z wyprzedzeniem przyjętych planów, a jej otwarcie jest zaplanowane na 15 października 2011 roku.

Przypomnijmy, że pod koniec grudnia 2010 r. pojawił się zarzuty, iż centrum handlowe Millenium Hall powstaje na gruntach z nieuregulowaną własnością. Chodzi dokładnie o działkę o powierzchni ponad 1,5 tys. mkw., a której właścicielami i spadkobiercami są 22 osoby. Pojawił się zarzut pod adresem władz miasta, że wydały one pozwolenie na inwestycje bez ich zgody.

Centrum handlowe Millenium Hall jest zlokalizowane przy głównej arterii handlowej Rzeszowa – skrzyżowaniu ulic Rejtana, Kopisto i Karowej, na największym pod względem liczby mieszkańców osiedlu „Nowe Miasto”. W najbliższej odległości od centrum mieszka około 55 tys. osób, natomiast w odległości około 60 min. jazdy samochodem ok. 690 tys. potencjalnych klientów. Szacowana wartość inwestycji to 450 mln zł. W obrębie galerii pojawi się około 250 sklepów różnych branż.

Centrum handlowo-rozrywkowe Millenium Hall jest obecnie jedną z największych tego typu inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych, realizowanych w Polsce południowej. Przy budowie obiektu zatrudnienie znajdzie ponad trzy tysiące osób.