Koncepcja reklamy łączy wizję świata mody, stylu i glamour z poetyką stylizacji teatralnych, materiałów, faktur i kolorów budujących zjawiskową przestrzeń obrazu. Współautorem koncepcji reklamowej i wszystkich kostiumów jest Tomasz Ossoliński – projektant mody, ale także kostiumograf teatralny i operowy współpracujący m.in. przy realizacji "Traviaty" w reż. M. Trelińskiego. Autorem zdjęć do wszystkich odsłon reklamy będzie Marcin Tyszka, fotograf specjalizujący się w sesjach modowych dla największych, światowych magazynów fashion i juror polskiej edycji "Top Model". Na sesji pojawi się również modelka – Aleksandra Kuligowska – finalistka tegoż programu, reprezentowana obecnie przez Agencję Division Model.
Sesja zdjęciowa odbędzie się w Warszawie w dniach 18-20 stycznia, a jej efekty zobaczyć będzie można już wczesną wiosną.

Do tej pory twarzami gliwickiego Forum były Agnieszka Włodarczyk i Magda Mołek.

Centrum handlowe Forum jest pierwszym wielkopowierzchniowym obiektem handlowym w Gliwicach, zlokalizowanym w samym centrum miasta. W obiekcie mieści się ponad 140 sklepów. Właścicielem obiektu jest niemiecki fundusz inwestycyjny Deka Immobilien GmbH. W 2009 roku obroty netto centrum sięgnęły ok. 200 mln zł.