W ramach przygotowania do budowy, Sjaelso zawarło umowę z Miastem w sprawie przebudowy dróg przy galerii Porto 55. Dzięki planowanym zmianom po otwarciu Porto 55 w tym rejonie komunikacja znacznie się poprawi zapewniając dogodny dojazd do galerii. Nowy plan przewiduje również wybudowanie dodatkowych miejsc parkingowych w okolicy obiektu.

– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że nasza inwestycja weszła w kolejną fazę – mówi John Kristensen, prezes Sjaelso. – Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, to kolejny etap realizacji pierwszej w Elblągu galerii handlowej. Oddanie Porto 55 do użytku planowane jest na rok 2012 r. Cieszymy się również, że wiele znanych w Polsce i na świecie marek będzie obecnych w Porto 55.

Architektura Porto 55 została starannie przemyślana. Ideą projektu jest zaoferowanie miastu i jego mieszkańcom nowoczesnego obiektu o wysokim standardzie architektonicznym z elementami stylu skandynawskiego, który cechuje prostota formy i wysoka funkcjonalność, z drugiej natomiast dopasowanie go do otoczenia i historycznej zabudowy miasta. Przy głównym wejściu do budynku zorganizowany zostanie skwer miejski o charakterze placu spotkań. Zlokalizowana tam będzie okazała fontanna, ławeczki i estetycznie dopasowane elementy oświetleniowe. Po wschodniej stronie obiektu zostanie urządzony park z alejkami spacerowymi, ławkami oraz bezpiecznym placem zabaw dla dzieci. 
 

 

R E K L A M A 

XII SHOPPING CENTER FORUM & AWARDS 2011

3 lutego 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Ostatnia, wrześniowa edycja zgromadziła rekordową liczbę 305 uczestników oraz wielu prestiżowych sponsorów i wystawców.

Zapraszamy do udziału !