W Cinema City, Multikinie i Heliosie – trzech największych sieciach kinowych w Polsce od dawna można było rezerwować bilety przez intenet. Jednak tylko Cinema City umożliwiało ich wydruk na domowej drukarce lub w biletomacie. Zaległości względem dystrybucji biletów drogą elektroniczną mają wkrótce nadrobić Multikino i Helios. – Pracujemy nad wdrożeniem sprzedaży internetowej – powiedział portalowi parkiet.com Tomasz Jagiełło, prezes CF Helios. Również prezes Multikina – Piotr Zygo potwierdza: – Zamierzamy aktywnie promować zakup biletów przez internet, bo wierzymy, że pozwoli to zwiększyć zakres dystrybucji biletów do Multikina i dotrzeć do tych grup klientów, którzy dziś nie korzystają z naszych usług lub też korzystają z nich w stopniu – z naszego punktu widzenia – niewystarczającym.

W Heliosie już wkrótce mają stanąć biletomaty. Multikino natomiast stawia na elektronikę – biletów nie trzeba będzie drukować, wystarczy telefon komórkowy.

Helios rozpoczął działalność w 1993 roku. Dzięki rozwojowi i udanym przejęciom (m.in. sieć pięciu kin Kinoplex nabyta w 2007 roku), spółka stworzyła ogólnopolską sieć kinową, w skład której wchodzi 26 kin: 24 multipleksy i dwa kina tradycyjne. Łącznie w kinach Heliosa i Kinoplexu („Grupa Helios”) znajduje się 140 sal kinowych i ponad 31 tys. miejsc siedzących.

Multikino SA jest pierwszym operatorem multipleksów, który rozpoczął działalność na rynku polskim. Obecnie Multikino posiada 188 ekranów z łączną liczbą 42 362 miejsc i jest obecne w 15 największych miastach Polski: Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Elblągu, Zabrzu, Włocławku, Rybniku, Koszalinie oraz Sopocie.
 

 

R E K L A M A 

XII SHOPPING CENTER FORUM & AWARDS 2011

3 lutego 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Ostatnia, wrześniowa edycja zgromadziła rekordową liczbę 305 uczestników oraz wielu prestiżowych sponsorów i wystawców.

Swój udział zgłosiło już ponad 213 osób reprezentujących 122 firmy.

Zapraszamy do udziału !