Na 9 lutego zwołane zostało nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki. Ma ono podjąć decyzję o przejściu na Międzynarodowe Standardy Rachunkowości. To zestaw standardów, które określają sposób prezentacji danych dotyczących finansów i majątku oraz zakres informacji, które należy ujawnić w sprawozdaniu finansowym. Wprowadzenie MSR jest kolejnym krokiem zmierzającym do wejścia firmy na rynek główny GPW. LUG planuje złożyć prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego do końca marca 2011. Zmianie rynku nie będzie towarzyszyć emisja akcji.

– W chwili obecnej trwają prace nad prospektem emisyjnym, dziś zwołaliśmy NWZA, które 9 lutego br. podejmie decyzje o przejściu na MSR. Do końca lutego zamierzamy również przeprowadzić audyt wyników finansowych za 2010 rok. Prace potrwają nie dłużej niż do końca marca – mówi prezes LUG Ryszard Wtorkowski.

LUG SA to spółka holdingowa Grupy Kapitałowej LUG SA – dostawcy kompleksowych rozwiązań świetlnych, jednego z największych producentów opraw oświetleniowych w Polsce. Spółka sprzedaje swoje produkty w Polsce oraz w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Posiadająca 20 lat doświadczenia firma z siedzibą w Zielonej Górze, od 2008 roku funkcjonuje jako Grupa Kapitałowa. Ostatnie realizacje w centrach handlowych spółki to m.in. oświetlenie w centrum handlowym Solaris w Tallinie, galerii Cuprum Arena w Lubinie oraz gdańskiej Galerii Przymorze. Ponadto spółka wykonała iluminacje świetlne w sieci sklepów McArthur.

 

R E K L A M A 

XII SHOPPING CENTER FORUM & AWARDS 2011

3 lutego 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Ostatnia, wrześniowa edycja zgromadziła rekordową liczbę 305 uczestników oraz wielu prestiżowych sponsorów i wystawców.

Swój udział zgłosiło już ponad 213 osób reprezentujących 122 firmy.

Zapraszamy do udziału !