– Kooperacja pomiędzy naszymi firmami sprowadza się do wspólnej pracy nad bardzo dobrym projektem oraz wymiany obserwacji pomiędzy dwoma podmiotami z nieocenionymi doświadczeniami na wielu rynkach. – zdradził Grzegorz Mroczek – dyrektor działu najmu w Caelum. – Chcemy jak najszybciej dokończyć proces komercjalizacji Nova Park i mamy powody do jeszcze większego optymizmu, działając wspólnie z Jones Lang LaSalle.

Edyta Potera, dyrektor w dziale wynajmu powierzchni handlowych w agencji Jones Lang LaSalle dodała: – Obecnie obserwujemy coraz większe zainteresowanie mniejszymi miastami zarówno ze strony inwestorów jak i najemców. Miasta od 50 tys. mieszkańców wzwyż znowu stają się atrakcyjne pod względem handlowym. W Gorzowie Wielkopolskim charakteryzującym się dobrą relacją wskaźników siły nabywczej i stopnia nasycenia powierzchnią handlową jest zapotrzebowanie na kolejne centrum handlowe. Projekt Nova Park w pełni zaspokoi potrzeby handlowe mieszkańców miasta oraz będzie idealnym dopełnieniem istniejącej oferty sprzedażowej Galerii Askana.

Do tej pory powierzchnia najmu została skomercjalizowana w 60 proc., a wśród najemców znalazło się wiele marek nieobecnych dotąd na rynku gorzowskim – m.in.: H&M, MK Bowling, Intersport, SuperPharm, Smyk, Kappahl, Fielmann. Ponadto umowy najmu podpisały już sieci Piotr & Paweł, C&A, Triumph, Deichmann, Empik, CCC, Apart, Triumph, Wojas i wiele innych.

Docelowo w NoVa Park znajdzie się 140 sklepów oraz 14 restauracji. Łącznie sklepy i punkty usługowe zajmą powierzchnię ponad 32,4 tys. mkw. GLA. Będzie to największe centrum handlowe w promieniu 100 km i największe centrum województwa lubuskiego.

Oddanie obiektu planowane jest na I kwartał 2012 roku. Generalnymi wykonawcami są Warbud i Mercury Engineering.

 

R E K L A M A 

XII SHOPPING CENTER FORUM & AWARDS 2011

3 lutego 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Ostatnia, wrześniowa edycja zgromadziła rekordową liczbę 305 uczestników oraz wielu prestiżowych sponsorów i wystawców.

Swój udział zgłosiło już ponad 213 osób reprezentujących 122 firmy.

Zapraszamy do udziału !