W najbliższy wtorek, 25 stycznia, o godz. 12.00 przy Al. Pod Kopcem 10a przedstawiciele Fundacji i Galerii Krakowskiej oficjalnie przekażą zebrane pieniądze.

Dom Dziecka im. Jana Brzechwy, do którego trafi datek, jest jedyną w Małopolsce specjalistyczną placówką opiekuńczo-wychowawczą opieki całodobowej. Przeznaczony jest dla dzieci do szóstego roku życia oraz dla małoletnich matek z dziećmi i dziewcząt w ciąży.

Potrzeby ośrodka są ogromne, ponieważ placówka ciągle boryka się z brakiem funduszy na leczenie, podstawowe środki higieniczne i pielęgnacyjne, żywność, leki, a także modernizację samego budynku placówki.

– Maluchy, które do nas trafiają dotknięte są najczęściej różnego typu schorzeniami wymagającymi opieki wielospecjalistycznej, stosowania wczesnej profilaktyki, co pociąga za sobą automatycznie wysokie koszty leczenia. Dzięki wsparciu finansowemu Galerii Krakowskiej będziemy mogli zapewnić dzieciom leki lub ponadstandardowe badania lekarskie – informuje Elżbieta Kaczor, dyrektor Domu Dziecka im. Jana Brzechwy.

Ogólnopolska Akcja Dobroczynna – Pomóżmy Dzieciom jest organizowana co roku przez łódzką fundację „Mieć nadzieję” w poszczególnych centrach handlowych na terenie całej Polski. W tym roku, do akcji przyłączyła się również Galeria Krakowska. – W okresie przedświątecznym, w naszej galerii spacerowały „anioły”, które zachęcały klientów do zakupu opłatków, świeczek, sianka lub szopek. Cały dochód z tej sprzedaży zostanie przeznaczony dla dzieci z Domu Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie – mówi Ryszard Wysokiński, dyrektor Galerii Krakowskiej.

 

R E K L A M A 

XII SHOPPING CENTER FORUM & AWARDS 2011

3 lutego 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Ostatnia, wrześniowa edycja zgromadziła rekordową liczbę 305 uczestników oraz wielu prestiżowych sponsorów i wystawców.

Swój udział zgłosiło już ponad 280 osób reprezentujących 143 firmy.

Zapraszamy do udziału !