Od 2001 roku, kiedy z darami wyruszył pierwszy konwój, ponad 1300 placówek otrzymało wsparcie o wartości bliskiej sześciu milionów złotych. W tym roku Fundacja Muszkieterów wsparła finansowo 244 placówki wskazane lokalnie przez właścicieli sklepów.

Aktywność społeczna 185 przedsiębiorców zrzeszonych w Grupie Muszkieterów pozwala zaoferować pomoc osobom i placówkom, które aktualnie znajdują się w największej potrzebie. – Dzięki temu, że nasze sklepy zlokalizowane są głównie w miastach zamieszkałych przez 20 – 70 tys. mieszkańców, mamy szansę dotarcia z darami do małych placówek, niejednokrotnie omijanych przez akcje o zasięgu ogólnopolskim – mówi Marek Feruga, prezes Fundacji Muszkieterów. – A współpraca z Fundacją Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” pozwoliła nam dodatkowo zaangażować się w działania na rzecz dzieci dotkniętych porażeniem mózgowym i wadami genetycznymi – dodaje.

Od 6 grudnia 2010 roku klienci Intermarché mogli wesprzeć konwój, nabywając wyznaczone produkty. Dochód z ich sprzedaży oraz środki przekazane przez Fundację Muszkieterów został przeznaczony na zakup darów dla ośrodków wskazanych przez właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché.

Corocznie patronem Konwoju zostaje jedna z polskich gwiazd. W poprzednich edycjach akcji, strój muszkietera przywdzieli: Stanisław Soyka, bracia Golcowie, Krzysztof Krawczyk, Natalia Kukulska, Majka Jeżowska i zespół Arka Noego. W 2010 roku patronem akcji została Ania Wyszkoni.

Z okazji 10-lecia Konwoju Muszkieterów patronem medialnym akcji została TVP2. W ramach współpracy fundacja została współorganizatorem koncertu Telewizji Polskiej „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”.

 

R E K L A M A 

XII SHOPPING CENTER FORUM & AWARDS 2011

3 lutego 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Ostatnia, wrześniowa edycja zgromadziła rekordową liczbę 305 uczestników oraz wielu prestiżowych sponsorów i wystawców.

Swój udział zgłosiło już ponad 280 osób reprezentujących 143 firmy.

Zapraszamy do udziału !