Tomasz Zydorek, specjalista, Colliers International

Inaczej sytuacja wygląda w mniejszych miastach. Tam podaż centrów handlowych będzie rosła, co spowoduje mniejsze zainteresowanie ulicami handlowymi.

Ceny najmu w Warszawie i większych miastach Polski są stabilne i utrzymują się na podobnym poziomie co rok wczesniej. – Prognozujemy wzrost ich wartosci w 2011 roku, jednakże nie będą to wzrosty do których dotychczas byliśmy przyzwyczajeni. Najemcy są mądrzejsi o doświadczenia sprzed dwóch lat i staranniej kalkulują potencjalne zyski i straty – komentuje specjalista Colliers International.

Nadal największą aktywność przy głównych ulicach handlowych miast wykazują sieci gastronomiczne, szczególnie kawiarnie.

Atrakcyjne lokalizacje przy ulicach handlowych są bardzo interesujące dla takich najemców jak: H&M, C&A, czy całej Grupy Inditex. Problemem jest jednak deficyt tego typu miejsc oraz kwestie formalne i adaptacyjne.

Colliers International jest firmą doradczą, zatrudniającą ponad 15 tys. pracowników w 480 biurach w 61 krajach. Jest częścią spółki giełdowej FirstService Corporation (notowanej na NASDAQ oraz TSX) Colliers doradza najemcom komercyjnym, właścicielom nieruchomości oraz inwestorom. Zajmuje się pośrednictwem w zakresie wynajmu, sprzedaży i zarządzania nieruchomościami, a także doradztwem na rynku inwestycji hotelowych i rekreacyjnych, nadzorem budowlanym, wyceną oraz badaniami rynku. W Polsce firma działa od 1997 roku.

 

R E K L A M A 

XII SHOPPING CENTER FORUM & AWARDS 2011

3 lutego 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Ostatnia, wrześniowa edycja zgromadziła rekordową liczbę 305 uczestników oraz wielu prestiżowych sponsorów i wystawców.

Swój udział zgłosiło już ponad 280 osób reprezentujących 143 firmy.

Zapraszamy do udziału !