Informacje o poszukiwaniach nowego inwestora podał Kurier Poranny. W rozmowie z dziennikarzami gazety Wojciech Strzałkowski, przewodniczący rady nadzorczej Sportowej Spółki Akcyjnej Jagiellonia, powiedział, że irlandzki partner ma poważne problemy z wywiązywaniem się z umowy, którą zawarł. Jednak ta umowa ciągle jest obowiązująca. – Nie prowadzimy negocjacji dotyczących jej rozwiązania – przyznał Strzałkowski.. Dodał także, że obiekt zostanie wybudowany.

Projekt ma zostać zrealizowany przez spółkę z udziałem Jagielloni oraz inwestora, który ma silną pozycję finansową. Na razie nie wiadomo, kto nim będzie.

W związku z problemami Irlandzkiej Grupy Deweloperskiej powstanie obiektu znacznie się opóźni.

Informacje o budowie nowego centrum handlowego zostały upublicznione trzy lata temu. Projekt pod nazwą Galeria Jagiellonia ma liczyć 100 tys. mkw. Na tej powierzchni pojawi się około 200 sklepów, lokale gastronomiczne oraz kino. Koszt inwestycji szacuje się na 100 mln euro. Obiekt miał zostać oddany do użytku w III kwartale 2011 roku. Dochody z działalności galerii miały wesprzeć klub sportowy Jagielloni Białystok.

Irlandzką Grupą Deweloperską (IGD) jest grupą inwestorską z kapitałem irlandzkim, działającą w sektorze nieruchomości komercyjnych, mieszkaniowych, biurowych oraz obiektów hotelowych. Łączna wartość realizowanych transakcji szacowana jest na 1 mld euro.

 

R E K L A M A 

XII SHOPPING CENTER FORUM & AWARDS 2011

3 lutego 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Ostatnia, wrześniowa edycja zgromadziła rekordową liczbę 305 uczestników oraz wielu prestiżowych sponsorów i wystawców.

Swój udział zgłosiło już ponad 280 osób reprezentujących 143 firmy.

Zapraszamy do udziału !